Port Wierzba

 

Współrzędne: 53°45′19N 21°36′32″E 

 

Port Wierzba położony jest nad jeziorem Bełdany, które łączą się z jez. Śniardwy i jeziorem Mikołajskim.  Wierzba  jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całych regionów mazur.

 

Blisko portu znajduję się przeprawa promowa, która funkcjonuje w sezonie letnim.  Jest nie tylko atrakcją turystyczną ale również stanowi alternatywę dotarcia do Mikołajek. Port  jest przystosowany do cumowania  120 jednostek pływających, z czego 90 to miejsca rezydenckie, a pozostałe 30 - to miejsca dla jednostek gościnnych. Żeglarzom udostępniamy wodę pitną, toalety, prysznice, zlewnię toalet chemicznych (przenośnych).

W porcie jest możliwość skorzystania odpłatnie ze slipu, parkingu, wypożyczalni kajaków i rowerów .

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc w drobnych naprawach łodzi. Szczegóły pod numerem telefonu.

 

 

Bosman Wierzba (Pan Zbigniew) 516-009-068

Bosman Wierzba (Pan Janusz) 516-009-071

 

Ceny obowiązujące w porcie

 

Slipowanie łodzi – 50,- zł
Parking – 10,- zł / doba 
Cumowanie nocleg  jachtu – 50,- zł , do 3 godz.15,- zł
Podłączenie do prądu – 10,- zł/ doba
Prysznic – 7,- zł/5 min.


 

Możliwość wypożyczenia sprzętu:

 

Kajak  doba 40,- zł – godz. 10,- zł
Rowery doba 30,- zł – godz. 10,- zł


 

W sezonie letnim zapraszamy Państwa do portowego Grill-baru w Wierzbie położonego tuż nad brzegiem jeziora Bełdany. Serwujemy tu smaczne posiłki w przystępnych cenach serwowane na świeżym powietrzu w mazurskim  klimacie. W karcie menu znajdą Państwo m. in. smażone ryby, pierogi regionalne , potrawy z grilla, przekąski i napoje. Znajdzie się tu też „coś” dla koneserów mocniejszych trunków.

Od dawna największą chlubą naszego miejsca jest wypiekana pizza z oryginalnego pieca opalanego drewnem. W tym roku zakupiony został dla Państwa nowy piec o większej wydajności. W grill-barze organizujemy imprezy integracyjne, rodzinne oraz koncerty zespołów szantowych. W prawdziwie żeglarskim klimacie przy ognisku i przy akompaniamencie „grających” na wietrze want portowych jachtów. Obok Grill-baru znajduje się sklep w którym można zaopatrzyć się w ciepłe wypiekane na miejscu pieczywo oraz inne niezbędne artykuły, np. nabiał, wędliny, napoje, przekąski, lody, słodycze, alkohol, piwo regionalne i papierosy. Dodatkową atrakcją naszego miejsca jest prom linowy przeprawiający ludzi i pojazdy na drugą stronę jeziora w kierunku Mikołajek.

 

 

 

 

 

Facebook

Twitter