Relaks

Rekreacja

Lokalizacja naszego obiektu stwarza wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku i regeneracji sił.

Bogactwo lasów obfitujących w grzyby i jagody oraz bezpośrednie sąsiedztwo Rezerwatu Konika Polskiego zachęcają do korzystania ze szlaków spacerowych i rowerowych najbliższej okolicy. Istnieje możliwość skorzystania z nauki jazdy konnej. Na terenie ośrodka znajduje się przystań żeglarska z wypożyczalnią kajaków oraz łodzi wiosłowych, piaszczysta plaża, boisko do siatkówki, gabinet masażu, sala fitness, sauna, bilard, piłkarzyki oraz wypożyczalnia rowerów i kijów do Nordic Walking.

Dla dzieci:

Nie zapominamy o naszych najmłodszych gościach,
dla których przygotowaliśmy:

  • bezpieczny ogrodzony plac zabaw,
  • rowery typu „Junior”
  • foteliki rowerowe dla maluchów,
  • w okresie zimowym sanki,
  • opiekę animatora zabaw.

Warto zobaczyć

Ścieżki przyrodnicze

W pobliskim lesie przebiegają dwie ścieżki przyrodnicze. Ścieżki przyrodnicze przebiegają przez Rezerwat Konika Polskiego. W rezerwacie koniki utrzymywane są w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Wędrując tą ścieżką przyrodniczą można zapoznać się z bioróżnorodnością Puszczy Piskiej i charakterystycznymi dla niej gatunkami roślin.

Nordic Walking

W naszym ośrodku możecie Państwo rozpocząć przygodę z Nordic Walking pod okiem naszego instruktora, który przybliży Państwu zalety marszu oraz nauczy prawidłowej techniki. W trakcie uprawiania Nordic Walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała. Jest to doskonały pomysł na relaksujące wczasy rodzinne na mazurach.

Sauna

Sauna to rytuał, styl życia, to doskonały relaks dla ciała i ducha, a także wielka przyjemność. Wysoka temperatura, stosowana przez krótki czas, działa odprężająco na organizm, a intensywne pocenie się skutecznie oczyszcza organizm usuwając z niego toksyny. Moment polania kamieni wodą zwany jest przez Finów "duszą sauny" i uważany za jeden z ważniejszych momentów saunowania.

 

Prom linowy

Prom w Wierzbie jest to jedyny czynny prom na wodach jezior mazurskich. Kursuje po jeziorze Bełdany. Prom w Wierzbie jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale pozwala także skrócić drogę osobom jadącym z Mikołajek . Prom kursuje w sezonie letnim co godzinę od 11.00 do 17.40 (17.50 od  strony Mikołajek), pokonując odległość ok.360 metrów. Taka podróż trwa 10 minut.

Facebook

Twitter