Rekreacja

Lokalizacja naszego obiektu stwarza wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku i regeneracji sił.

Bogactwo lasów obfitujących w grzyby i jagody oraz bezpośrednie sąsiedztwo Rezerwatu Konika Polskiego zachęcają do korzystania ze szlaków spacerowych i rowerowych najbliższej okolicy. Istnieje możliwość skorzystania z nauki jazdy konnej. Na terenie ośrodka znajduje się przystań żeglarska z wypożyczalnią kajaków oraz łodzi wiosłowych, piaszczysta plaża, boisko do siatkówki, gabinet masażu, sala fitness, sauna, bilard, piłkarzyki oraz wypożyczalnia rowerów i kijów do Nordic Walking.

Dla dzieci

Nie zapominamy o naszych najmłodszych gościach,  dla których przygotowaliśmy:

  • bezpieczny ogrodzony plac zabaw,
  • rowery typu „Junior”
  • foteliki rowerowe dla maluchów,
  • w okresie zimowym sanki,
  • opiekę animatora zabaw.

Warto zobaczyć

Ścieżki przyrodnicze

W pobliskim lesie przebiegają dwie ścieżki przyrodnicze. Ścieżki przyrodnicze przebiegają przez Rezerwat Konika Polskiego. W rezerwacie koniki utrzymywane są w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Wędrując tą ścieżką przyrodniczą można zapoznać się z bioróżnorodnością Puszczy Piskiej i charakterystycznymi dla niej gatunkami roślin.

Nordic Walking

W naszym ośrodku możecie Państwo rozpocząć przygodę z Nordic Walking pod okiem naszego instruktora, który przybliży Państwu zalety marszu oraz nauczy prawidłowej techniki. W trakcie uprawiania Nordic Walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała. Jest to doskonały pomysł na relaksujące wczasy rodzinne na mazurach.

Sauna

Sauna to rytuał, styl życia, to doskonały relaks dla ciała i ducha, a także wielka przyjemność. Wysoka temperatura, stosowana przez krótki czas, działa odprężająco na organizm, a intensywne pocenie się skutecznie oczyszcza organizm usuwając z niego toksyny. Moment polania kamieni wodą zwany jest przez Finów „duszą sauny” i uważany za jeden z ważniejszych momentów saunowania.

Prom linowy

Prom w Wierzbie jest to jedyny czynny prom na wodach jezior mazurskich. Kursuje po jeziorze Bełdany. Prom w Wierzbie jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale pozwala także skrócić drogę osobom jadącym z Mikołajek . Prom kursuje w sezonie letnim co godzinę od 11.00 do 17.40 (17.50 od  strony Mikołajek), pokonując odległość ok.360 metrów. Taka podróż trwa 10 minut.

Statek Chopin

Chopin” to największy polski żaglowiec śródlądowy (40,90 m długości) zbudowany w stylu XIX – wiecznego brygu. Wszystkie elementy wykonane są z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, co stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Żaglowiec „Chopin” pływa po Południowych Mazurach – Jeziorze Mikołajskim, Bełdany i Śniardwy – w sezonie nawigacyjnym, czyli od połowy kwietnia do połowy listopada. Rejsy mogą się odbywać o każdej porze dnia i nocy.

Jego atrakcyjność polega nie tylko na wystroju i bardzo komfortowym wnętrzu, ale też na urzekającej scenerii, w której się znajduje. Efekt zaskoczenia sprawi, że pozostanie on na długo w pamięci uczestników.
Pobyt na „Chopinie” może być zarówno romantyczną przygodą dla miłośników natury, jak i silnym i motywującym przeżyciem dla pracowników. Na pokładzie organizowane są rejsy dla firm, jak też rejsy dla grup niezorganizowanych.

Organizowane na statku imprezy pozwolą odkryć siłę zespołowej współpracy i szlifować umiejętność działania i kreatywnego myślenia w niecodziennych okolicznościach. Rejsy firmowe to frajda dla uczestników, oraz sposób na integrację dla przełożonych. Zapraszamy na imprezy integracyjne na Mazurach.

Dla pracowników