Rekreacja

Lokalizacja naszego obiektu stwarza wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku i regeneracji sił.

Bogactwo lasów obfitujących w grzyby i jagody oraz bezpośrednie sąsiedztwo Rezerwatu Konika Polskiego zachęcają do korzystania ze szlaków spacerowych i rowerowych najbliższej okolicy. Istnieje możliwość skorzystania z nauki jazdy konnej. Na terenie ośrodka znajduje się przystań żeglarska z wypożyczalnią kajaków oraz łodzi wiosłowych, piaszczysta plaża, boisko do siatkówki, gabinet masażu, sala fitness, sauna, bilard, piłkarzyki oraz wypożyczalnia rowerów i kijów do Nordic Walking.

Dla dzieci

Nie zapominamy o naszych najmłodszych gościach,  dla których przygotowaliśmy:

  • bezpieczny ogrodzony plac zabaw,
  • rowery typu „Junior”
  • foteliki rowerowe dla maluchów,
  • w okresie zimowym sanki,
  • opiekę animatora zabaw.

Warto zobaczyć

Ścieżki przyrodnicze

W pobliskim lesie przebiegają dwie ścieżki przyrodnicze. Ścieżki przyrodnicze przebiegają przez Rezerwat Konika Polskiego. W rezerwacie koniki utrzymywane są w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Wędrując tą ścieżką przyrodniczą można zapoznać się z bioróżnorodnością Puszczy Piskiej i charakterystycznymi dla niej gatunkami roślin.

Nordic Walking

W naszym ośrodku możecie Państwo rozpocząć przygodę z Nordic Walking pod okiem naszego instruktora, który przybliży Państwu zalety marszu oraz nauczy prawidłowej techniki. W trakcie uprawiania Nordic Walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała. Jest to doskonały pomysł na relaksujące wczasy rodzinne na mazurach.

Sauna

Sauna to rytuał, styl życia, to doskonały relaks dla ciała i ducha, a także wielka przyjemność. Wysoka temperatura, stosowana przez krótki czas, działa odprężająco na organizm, a intensywne pocenie się skutecznie oczyszcza organizm usuwając z niego toksyny. Moment polania kamieni wodą zwany jest przez Finów „duszą sauny” i uważany za jeden z ważniejszych momentów saunowania.

Prom linowy

Prom w Wierzbie jest to jedyny czynny prom na wodach jezior mazurskich. Kursuje po jeziorze Bełdany. Prom w Wierzbie jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale pozwala także skrócić drogę osobom jadącym z Mikołajek . Prom kursuje w sezonie letnim co godzinę od 11.00 do 17.40 (17.50 od  strony Mikołajek), pokonując odległość ok.360 metrów. Taka podróż trwa 10 minut. Dowiedz się więcej na temat promu.

Statek Chopin

Chopin” to największy polski żaglowiec śródlądowy (40,90 m długości) zbudowany w stylu XIX – wiecznego brygu. Wszystkie elementy wykonane są z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, co stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Żaglowiec „Chopin” pływa po Południowych Mazurach – Jeziorze Mikołajskim, Bełdany i Śniardwy – w sezonie nawigacyjnym, czyli od połowy kwietnia do połowy listopada. Rejsy mogą się odbywać o każdej porze dnia i nocy.

Jego atrakcyjność polega nie tylko na wystroju i bardzo komfortowym wnętrzu, ale też na urzekającej scenerii, w której się znajduje. Efekt zaskoczenia sprawi, że pozostanie on na długo w pamięci uczestników.
Pobyt na „Chopinie” może być zarówno romantyczną przygodą dla miłośników natury, jak i silnym i motywującym przeżyciem dla pracowników. Na pokładzie organizowane są rejsy dla firm, jak też rejsy dla grup niezorganizowanych.

Organizowane na statku imprezy pozwolą odkryć siłę zespołowej współpracy i szlifować umiejętność działania i kreatywnego myślenia w niecodziennych okolicznościach. Rejsy firmowe to frajda dla uczestników, oraz sposób na integrację dla przełożonych. Zapraszamy na imprezy integracyjne na Mazurach.

Dla pracowników