Żeglarze przemierzający Szlak Wielkich Jezior Mazurskich od lat dobrze znają naszą przytulną i cieszącą się doskonałą renomą przystań położoną w niewielkiej odległości od Mikołajek, tuż przy przeprawie promowej.

Na terenie naszej przystani znajduje się też miejsce cumowania statków Żeglugi Mazurskiej. W porcie oddajemy do użytku do 100 miejsc przy kei dla rezydentów oraz do 25 miejsc przy kejach gościnnych. Teren portu jest dozorowany i dobrze oświetlony. Na terenie Portu istnieje możliwość rozbicia namiotu oraz postawienia przyczepy kempingowej. W sezonie letnim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, grill-bar oraz sklep spożywczy. Korzystając z usług naszej przystani mogą Państwo liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanych pracowników.

Cennik usług portowych i innych od 01.01.2020

PORT

Postój do trzech godzin 15 PLN
Postój do 24 godzin 55 PLN
Postój tydzień 300 PLN
Postój miesiąc 800 PLN
Rezydent*3 500 PLN
Rezydent* (longside)4 000 PLN
Całoroczny postój na lądzie**1 200 PLN
Miesięczny postój na lądzie 120 PLN
Zimowanie dla Rezydentów700 PLN


*Opłata portowa obejmuje korzystanie z WC, zmywalni naczyń, tankowanie wody i wyrzucenie nieczystości stałych, slip (2x).

* opłata dodatkowo obejmuje korzystanie ze zlewni nieczystości, podłączenia do prądu (od 1 maja do 30 września), parking dla samochodu i/lub przyczepy podłodziowej, cumowanie w Popielnie(jedna doba gratis).

*O długości sezonu decyduje właściciel/armator jednakże przed 1 maja i po 30 września obowiązuje opłata za podłączenie do prądu zgodnie z cennikiem.

** opłata dotyczy wyłącznie miejsca dla łodzi na lądzie przez 12 m-cy. Slipowanie, cumowanie i pozostałe usługi płatne według cennika. Czas pobytu łodzi na wodzie nie jest odliczany.

DODATKOWE USŁUGI

Slip łodzi żaglowych i motorowych od 60 PLN
Slip skuterów wodnych 30 PLN
Slip łodzi wędkarskich30 PLN
Podłączenie do prądu10 PLN
Prysznic7 PLN
Zlewnia toalet chemicznych 5 PLN
Mycie burt i dna myjką ciśnieniową od 100 PLN
Położenie masztu plus plandekowanie od 150 PLN
Sprzątanie jachtu od 100 PLN
Drobne naprawy szkutnicze – cena uzgadniana indywidualnie z bosmanem … PLN
Przechowywanie sprzętu w hangarze/miesiącod 10 PLN
Opłata za psa-doba
Opłata za psa-ryczałt za sezon
15 PLN/szt.
100 PLN/szt.
Parking niestrzeżony (24h)
Samochód osobowy15 PLN
Kamper60 PLN
Przyczepa na polu namiotowym (max do 1 miesiąca)***100 PLN/ doba


Namiot mały (do 3 osób)30 PLN/doba
Namiot duży40 PLN

*** – dot. Przyczep na polu namiotowym

UWAGA: od roku 2019 obowiązuje pozostawienie w miejscu widocznym z kei ( sztag, achtersztag, reling) kwitu potwierdzającego opłacenie miejsca; w przypadku przyczep i namiotów- przy wejściu do przyczepy/przedsionka oraz w przypadku samochodów/kamperów – za szybą.