Prom Wierzba

Skraca drogę do Mikołajek i stanowi wyjątkową na skalę województwa atrakcję turystyczną. Funkcjonuje od wielu lat i niezmiennie kojarzy się z krajobrazem jeziora Bełdany, zarówno turystom poruszającym się samochodami lub rowerami, jak i wodniakom. Jeśli jesteś w tych stronach, koniecznie udaj się na prom. Wierzba przywita Cię pięknymi widokami na Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, zielenią drzew, Rezerwatem Konika Polskiego, a także szansą na skosztowanie pizzy z pieca opalanego drewnem.

Prom Wierzba – Mikołajki rozkład

Przeprawa promowa łącząca Wierzbę i zachodni brzeg jeziora Bełdany liczy niecałe 400 metrów i trwa 10 minut.

Działa tylko w sezonie letnim, tj. od 1 czerwca do 30 września.

Prom pływa tam i z powrotem, 7 dni w tygodniu, od 11:00 do 18:00. Pierwszy kurs (o 11:00) odbywa się z Wierzby, a ostatni (godz. 17:50) od strony Mikołajek do Wierzby.

Warto pamiętać, że przeprawa promowa nie działa przy silnym wietrze, a w czasie przeprawy należy wysiąść z pojazdu.

>>Zobacz na mapie

Cennik przeprawy promowej:

  • Piesi i pasażerowie samochodów: 3 zł/os.
  • Pojazdy jednośladowe i trójkołowe (do 550 kg): 8 zł
  • Samochody osobowe, dostawcze, mikrobusy: 10 zł (kierowca ma przejazd w cenie)
  • Autobusy, ciągniki, pojazdy zaprzęgowe: 12 zł
  • Pojazdy ciężarowe, ciągniki z naczepami: 15 zł

Droga na skróty przez Bełdany

Prom w Wierzbie to prom linowy, co oznacza, że porusza się wzdłuż liny rozciągniętej między przeciwnymi brzegami. Przemierzenie jeziora Bełdany w linii prostej po wodzie to duża oszczędność czasu dla osób poruszających się do i z Półwyspu Popielniańskiego. Da się więc połączyć przyjemne z pożytecznym – przepłynąć drogą na skróty i skorzystać z jedynego, czynnego promu linowego na Mazurach.

Z wizytą w Wierzbie

Prom sąsiaduje z Domem Pracy Twórczej w Wierzbie. Warto zatrzymać się w Grill-Barze serwującym legendarną pizzę z pieca opalanego drewnem, dania prosto z grilla i polską kuchnię. Parę kroków dalej, w głównym budynku centrum konferencyjno-wypoczynkowego, mieści się też Restauracja Panorama z pysznie przyrządzonymi rybami oraz innymi potrawami wartymi skosztowania. W Domu Pracy Twórczej w Wierzbie przyjemnie jest też wypocząć w porcie i na terenach zielonych, z których rozciąga się wspaniały widok na jezioro. Pragniesz zatrzymać się na dłużej? Sprawdź oferty pobytowe.