Za nami Sylwester 2019/2020 , który tym razem odbył się w tematyce czasów PRL.

Przygotowania wbrew pozorom nie były łatwe. Poszukiwania elementów wystroju zajęło trochę czasu , gdyż większość z nas raczej pozbywała się przedmiotów z tamtego okresu, tylko nieliczni posiadają rekwizyty na swoich strychach czy w piwnicach. Udało się jednak zdobyć co nieco, do tego dołożyliśmy plakaty z hasłami sprzed 30-40 lat. Kolorów nabrała nasza restauracja po umieszczeniu pasków z bibuły i balonów – tak właśnie w tych latach dekorowano imprezy, nic innego nie było …

Bufety szwedzkie uginały się od pysznego jedzenia , oczywiście z lat PRL-u , nie zabrakło galantyny, salcesonu, bigosu,gołabków, flaków, kaszanki itd.

Przygotowaliśmy także specjalny kacik , w którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie , na starych fotelach , tuż przy farelce i działającym jeszcze odkurzaczu i radio. W tle zaistniały pamiętne kryształy. Wieszak z wiekowymi krawatami, lisami i beretami.

Podczas Balu Sylwestrowego , jak to było za tamtych czasów , wstęp do toalety był strzeżony przez Starsza Klozetowa. Zrobiła wręcz furrorę wśród osób , które jeszcze takie czasy pamiętają , ale i wywoływała zdziwienie wśród młodych gości, którzy nie bardzo mogli się odnaleźć.

Część gości postanowiła wczuć się jeszcze bardziej w lata 70,80-te i przebrali się odpowiednio.

Podczas Nocy Sylwestrowej przeprowadziliśmy loterię , w której znalazły się oczywiście pytania z okresu PRL. Niektóre pytania sprawiły pewne trudności i trzeba było posilić się „gogle”, choć i tak zdarzały się błędne odpowiedzi. Grunt jednak to dobra zabawa.

Muzycznie w lata PRL-u( i nie tylko) wprowadził nas zespół OjTaM w 3-osobowym składzie. Tradycyjnie już bal rozpoczęliśmy Polonezem składającym się z 50 par. Goście do końca balu licznie bawili się na parkiecie.

Ci Goście, którzy zdecydowali się odpoczywać u nas nieco dłużej mieli okazję uczestniczyć w ognisku z muzyka w przeddzień Sylwestra a także w spotkaniu „Co nas bawiło w PRL” , które poprowadzone przez Pana Jacka Jarzynę sprawiło wiele miłych wspomnień. W Nowy Rok natomiast Pan Jacek zapoznał naszych Gości z Savoir Vivre (czyli o rzeczach ważnych na wesoło).

Mamy ogromna nadzieję że wszyscy Gości oraz uczestnicy Balu Sylwestrowego będą miło wspominać tę noc .

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku i zapraszamy do Domu Pracy Twórczej w Wierzbie.


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *