Drodzy Goście – Ci którzy bywają w Wierzbie już od wielu lat , a także Ci , którzy planują dopiero swój pobyt, pragniemy Was zapewnić, że będziemy na Was czekać z otwartymi ramionami jak tylko zakończy się pandemia koronawirusa.

Obecnie, tak jak większość obiektów hotelowych i my musieliśmy zamknąć ośrodek , dla Waszego i Naszego bezpieczeństwa. Cała nasza załoga jest zdrowa i przebywa w swoich domach zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia, do czego i Was namawiamy. Część z nas pracuje zdalnie, tak abyście mogli się z nami skontaktować w sprawach waszych rezerwacji.

Wiemy, że pojawia się wiele pytań, kiedy to się skończy i jak będzie wyglądać rzeczywistość po zakończeniu pandemii. My też zadajemy sobie te pytania, tak jak i Wy, zastanawiamy się nad przyszłością. Będzie co ma być, to jest pewne. Ważne jest jednak nie cała ta sytuacja, która oczywiście jest trudna, ale to jak do niej obecnie podejdziemy. Dlatego zachęcamy Was do tego aby zobaczyć świat w kolorowych barwach, mimo , że wielu z was patrzy na ten świat tylko z okien swoich mieszkań. To minie, na pewno. Musimy to przetrwać i jeśli tylko będziemy społecznie odpowiedzialni stanie się to szybciej.

Spróbujmy zobaczyć w tym czasie , którego teraz mamy więcej , to czego nie dostrzegaliśmy żyjąc w biegu. Zobaczmy jak to jest spokojnie wypić poranną kawę, bez pośpiechu, jaki ona ma teraz smak i aromat i delektujmy się nią. Przyjrzyjmy się budzącej do życia naturze(nawet patrząc z balkonu), teraz możemy zaobserwować rzeczy , na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi, bo nie było na to czasu. Czasami będą to rzeczy banalne czy śmieszne, no i dobrze , bo to będzie sprawiało , że uśmiechniemy się w końcu sami do siebie. I to chodzi, o to dostrzeganie pozytywnych aspektów naszego życia, bo to nas będzie podtrzymywać na duchu.

Szukajmy wiadomości , programów , książek , które sprawiają nam radość i przynoszą nadzieję. Starajmy się jak najmniej oglądać telewizyjnych wiadomości czy programów, w których nas tylko straszą. Bądźmy oczywiście ostrożni i przestrzegajmy wytycznych , aby uchronić siebie i innych, ale nie dajmy się wciągnąć panice, która tylko nas przytłoczy. Bądźmy pogodni i pozytywnie nastawieni do życia.

Wśród naszych Gości są ludzie w każdym wieku. Każdy z nich podejdzie do tej wyjątkowej sytuacji inaczej, ważne jest jednak abyśmy się wspierali nawzajem. Pomagajmy sobie na tyle, na ile to możliwe(i bezpieczne). Wykorzystajmy ten czas mądrze i efektywnie. Rozwijajmy się i uczmy nowych rzeczy, teraz jest w końcu na to czas.

Spędźmy ten czas z naszymi najbliższymi, z którymi mieszkamy, poświęćmy im kilka chwil.  Porozmawiajmy na tematy, które odkładaliśmy na tzw.”jutro”, powspominajmy dobre chwile , pooglądajmy stare zdjęcia w albumach, pograjmy w szachy, warcaby, inne gry planszowe. Malujmy, rysujmy, śpiewajmy, tańczmy, bawmy się z naszymi dziećmi i wnukami, wygłupiajmy się. Niektórzy pomyślą, że to nie wypada, a my wam mówimy , i co z tego 😊 Pozwólmy sobie na tą odrobinę szaleństwa i oderwanie choć na chwilę od szarej rzeczywistości. To rozładuje ten stres w naszym ciele. Przekonajmy się sami, że to działa.

Znajdźmy też czas na pobycie z samym sobą, w ciszy , posłuchajmy samych siebie tak od wewnątrz. Zacznijmy od kilku minut, a potem wydłużajmy ten czas. Zobaczmy, co się zadzieje, kiedy w naszych głowach ten mętlik i chaos się ucichnie , myśli przestaną gonić jedna za drugą, jak nasze ciało odpręży się i rozluźni. Wtedy właśnie może przyjdą do nas odpowiedzi na pytania, które nas nurtowały, a z którymi nie mogliśmy sobie poradzić normalnie. Dajmy naszej głowie odpocząć od myślenia.

Świat się zmienia i na pewno nie będzie już tak samo.  Każda jednak zmiana ostatecznie przynosi coś dobrego. Z pewnością zbliżymy się do swoich bliskich. Zobaczymy też, co nam w życiu służy, a z czego warto zrezygnować, odważymy się na zmiany. Dajmy sobie czas aby dostrzec te dobre strony zmian. 

Zbliżające się Święta Wielkanocne z pewnością będą one inne niż dotychczas, bo będziemy je spędzać w ograniczonym gronie, we własnych domach. Nie musimy zatem tym razem martwić się o to, co ugotujemy czy upieczemy, albo czy znajdziemy czas aby to zrobić. Tym razem możemy poświętować w inny sposób. Nie zapomnijmy jakie przesłanie niesie Wielkanoc i Zmartwychwstanie Chrystusa. Teraz jeszcze mocniej możemy wziąć do siebie i rozważyć w swoich sercach ten aspekt.

Korzystając zatem z okazji  życzymy Wam przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych, to teraz jest priorytetem. Zachowajmy pogodę ducha i zarażajmy się wyłącznie radością.

Będziemy na Was czekać w Wierzbie, obiecujemy. Do zobaczenia.


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *